do góry
Biuletyn Informacji Publicznej Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie

Zapytanie ofertowe na usługę szkolenia Trener personalny

Zapytanie ofertowe

zaproszenie do złożenia oferty (rozeznanie rynku)

na usługę szkolenia

Powiatowy Urząd Pracy w Mławie, wypełniając obowiązek wynikający z ustawy z dnia 20 kwietnia 2004r. o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (DZ.U z 2018 r poz. 1265 i 1149) oraz Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 14 maja 2014r. w sprawie szczególnych warunków realizacji oraz trybu i sposobów prowadzenia usług rynku pracy (Dz.U 2014 poz. 667),  na podstawie art.4 pkt.8 ustawy z dnia 29 stycznia 2004r. prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2017r. poz. 1579 z późn. zm. oraz Regulaminu udzielania zamówień publicznych o wartości szacunkowej wyrażonej w złotych nieprzekraczającej równowartości 30 000 euro, składa   zapytanie ofertowe na przeprowadzenie szkolenia:

Trener personalny o specjalizacji Kulturystyka z elementami dietetyki i suplementacji

dla  1 osoby bezrobotnej zarejestrowanej w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mławie.

Szkolenie będzie  finansowane z realizowanych przez urząd programów

 

Planowany termin organizacji lipiec-grudzień 2019r.

CPV 80500000-9

Celem szkolenia jest uzyskanie wiedzy i umiejętności oraz kwalifikacji instruktora - trener personalny o specjalizacji: kulturystyka z elementami dietetyki i suplementacji.

 Uczestnik kursu powinien poznać następujące zagadnienia: podstawy anatomii, biomechaniki i fizjologii człowieka, znać podział okresów rozwojowych człowieka, budowę narządów ruchu, fizjologię narządów ruchu, metabolizm, budowę układu kostnego, połączenia stawowe. Powinien być przygotowany teoretycznie do zajęć praktycznych i znać: podstawy fizjologii wysiłku dynamicznego, metody pomiaru tlenu, podstawy wysiłku statycznego.

Uczestnik powinien być przygotowany do pracy jako trener personalny i znać zasady pracy trenera, potrafić przeprowadzić wywiad z klientem, znać zalety bezpośredniej pracy z klientem.

Kursant powinien znać zestawy treningowe dla różnych grup wiekowych, dla osób ćwiczących ze sprzętem, bez sprzętu oraz dla osób po urazach.

Uczestnik powinien mieć wiedzę i umiejętności na temat prowadzenia treningu poszczególnych mięśni człowieka: brzucha, dwugłowych, nóg, grzbietu, naramiennych, klatki piersiowej, trójgłowych ramion i innych.

Powinien mieć wiedzę i umiejętności w zakresie przygotowania diet żywieniowych dla kulturystów, sportowców oraz amatorów.

 

Szkolenie powinno zakończyć się egzaminem przed Komisją Egzaminacyjną i uzyskaniem odpowiednich uprawnień Certyfikowanych przez Ministerstwo Edukacji Zawodowej i wg wzoru MEN w zakresie Instruktora- trenera personalnego o specjalizacji: Kulturystyka z elementami dietetyki i suplementacji.

 

W koszcie szkolenia należy uwzględnić koszty niezbędnych badań lekarskich

 Liczba godzin szkolenia: min. 80 godzin.

Liczba godzin szkolenia powinna wynosić przeciętnie nie mniej niż 25 godzin zegarowych w tygodniu. Szkolenie powinno odbywać się od poniedziałku do piątku, w godz. nie wcześniej niż od 800 i nie później niż  do 1600.

Miejsce szkolenia: Mława, przy czym Zamawiający dopuszcza możliwość przeprowadzenia szkolenia w miejscu zaproponowanym przez wykonawcę, pod warunkiem zapewnienia zakwaterowania i całodziennego wyżywienia (trzy posiłki dziennie) uczestnikowi szkolenia, na czas trwania tych zajęć lub zapewnienia przez Wykonawcę  dojazdu dla uczestnika szkolenia, na te zajęcia i z powrotem, gdzie łączny czas dojazdu do miejsca szkolenia i z powrotem nie przekroczy 3 godziny - wówczas wykonawca zapewnieni catering podczas trwania zajęć.

Na potrzeby szkolenia należy dysponować bazą lokalową spełniającą wymogi bhp i ppoż, z dostępem do toalet, sprzętem niezbędnym do prowadzenia zajęć, tablicą do pisania, zapewnić odrębne stanowisko dla uczestnika szkolenia podczas zajęć praktycznych.

 

Wykonawca zobowiązany będzie do ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków   uczestnika szkolenia, wówczas gdy nie będzie mu przysługiwało stypendium oraz gdy w trakcie szkolenia podejmie zatrudnienie, inną pracę zarobkową lub działalność gospodarczą i będzie kontynuował szkolenie.

 

Zamawiający zastrzega sobie możliwość negocjowania ceny z Wykonawcą, który złoży ważną najkorzystniejszą ofertę w przypadku, gdy cena tej oferty przekracza budżet, którym dysponuje Zamawiający.

 

 Warunki jakie powinni spełniać Wykonawcy ubiegający się o realizację szkolenia:

 

O wykonanie szkolenia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:

1.1  Posiadają uprawnienia do wykonania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania tzn. posiadają aktualny wpis do rejestru instytucji szkoleniowych prowadzonego przez właściwy miejscowo dla wykonawcy wojewódzki urząd pracy,

1.2  Posiadają niezbędną wiedzą i doświadczenie,  tj. w okresie ostatnich trzech lat przeszkolili co najmniej 10 osób w zakresie objętym przedmiotem zapytania.

1.3 Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym, oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, tzn. co najmniej 2 wykładowcami realizującymi program szkolenia;

1.4  Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie szkolenia.

  Ocena spełniania w/w warunków dokonana zostanie w oparciu o złożone przez Wykonawców dokumenty oraz oświadczenie. Z treści załączonych dokumentów musi wynikać jednoznacznie, iż w/w warunki wykonawca spełnił.

Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków.

Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonaniu zamówienia. Wykonawcy, którzy nie wykażą spełnienia warunków udziału w postępowaniu, podlegać będą wykluczeniu udziału w postępowaniu.

Ofertę wykonawcy wykluczonego uznaje się za odrzuconą.

           

Kryteria oceny ofert

 

  • Przy wyborze ofert zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami:
  1. koszty szkolenia- cena szkolenia                                                                        65%
  2. doświadczenie instytucji szkoleniowej w realizacji szkoleń z obszaru zlecanego wykonawcy                                                                        15%
  1. dostosowanie kwalifikacji i doświadczenie kadry dydaktycznej do zakresu szkolenia                                                                                                 10%
  1. dostosowanie wyposażenia i pomieszczeń do potrzeb szkolenia z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków realizacji szkolenia          5%
  1. posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług              5%

 

  • 1 Kryterium cenowe będzie obliczane wg wzoru: Cena = (najniższa cena oferowana: cena oferty badanej) x 65%. Kryterium podlega ocenie od 0-65%.
  • Cena powinna zawierać koszty:
  • - szkolenia teoretycznego,
  • - szkolenia praktycznego,
  • - egzaminu wewnętrznego przeprowadzonego u wykonawcy,
  • - egzaminu zewnętrznego przeprowadzonego przed Komisją Certyfikującą,
  • - materiałów szkoleniowych dla uczestnika kursu,
  • - ubezpieczenia uczestnika szkolenia,
  • - inne zgodne z warunkami Zamawiającego,

Ad. 2 Przy ocenie kryterium doświadczenie instytucji szkoleniowej w realizacji szkoleń z obszaru zlecanego wykonawcy Zamawiający przyzna 0-15 pkt. Podstawą oceny będą informacje zamieszczone w ofercie szkoleniowej dotyczącej liczby przeszkolonych osób w okresie ostatnich trzech lat przed upływem składania ofert. Wykonawcom, którzy w okresie ostatnich trzech lat przeszkolili co najmniej 11-29 osób w zakresie objętym przedmiotem zapytania przyznane zostanie 10 pkt., natomiast temu, który przeszkolił powyżej 30 osób zostanie przyznane 15pkt. (Tabela Nr 1)

 W celu możliwości dokonania oceny w tym kryterium należy przedstawić wykaz wykonanych usług szkoleniowych w zakresie objętym przedmiotem niniejszego zapytania, w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert wraz z podaniem ich  przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów (referencji), czy zostały wykonane należycie.  

                                                                                     

  • 3 Przy ocenie kryterium dostosowanie kwalifikacji i doświadczenie kadry dydaktycznej do zakresu szkolenia zamawiający przyzna od 0-10 pkt. Podstawą oceny będzie sporządzony przez instytucję szkoleniową wykaz osób biorących udział w realizacji szkolenia oraz posiadane przez nich: poziom i kierunek wykształcenia, kwalifikacje, uprawnienia oraz doświadczenie zawodowe zgodne z kierunkiem szkolenia.
  • Wykonawcom, którzy posiadają kadrę dydaktyczną - 2 wykładowców z wykształceniem wyższym zgodnym z kierunkiem szkolenia, który w okresie ostatnich 3 lat przeprowadził, co najmniej 4 szkolenia o tematyce objętej przedmiotem zpytania Zamawiający przyzna 10 pkt. Wykonawcy, którzy posiadają kadrę dydaktyczną - minimum 2 wykładowców z wykształceniem wyższym, a który w okresie ostatnich 3 lat przeprowadził, co najmniej 2 szkolenia o tematyce objętej przedmiotem zapytania przyznane zostanie 5 pkt. (Tabela Nr 2)

W celu możliwości dokonania oceny w tym kryterium należy przedstawić wykaz kadry dydaktycznej z podaniem wykształcenia wykładowców oraz liczby przeprowadzonych przez nich szkoleń tematyce objętej przedmiotem szkolenia.

 

Ad. 4 Przy ocenie kryterium dostosowanie wyposażenia i pomieszczeń do potrzeb szkolenia  z uwzględnieniem bezpiecznych i higienicznych warunków do realizacji szkolenia, jakie zapewnia instytucja szkoleniowa do realizacji kursu, Zamawiający przyzna 0-5 pkt.  Gdy Wykonawca będzie dysponował na potrzeby szkolenia bazą lokalową spełniającą wymogi bhp i ppoż, z dostępem do toalet, sprzętem multimedialnym do prowadzenia zajęć, tablicą do pisania i zapewni odrębne stanowiska ze sprzętem do prowadzenia zajęć praktycznych Zamawiający przyzna 5pkt.  (Tabela Nr 3).

 Ad. 5 Przy ocenie kryterium posiadanie przez Wykonawcę certyfikatu jakości usług  Zamawiający przyzna 5 punktów każdemu z Wykonawców, który dołączy aktualny na termin składania ofert  certyfikat jakości usług.

Certyfikat jakości usług może dotyczyć zarówno kierunku szkolenia na które Wykonawca złoży ofertę, jak również Wykonawcy jako instytucji szkoleniowej świadczącej usługi szkoleniowe. Pod uwagę będą brane formy certyfikatów, w tym między innymi:

akredytacja kuratora oświaty,

certyfikat systemu zarządzania jakością kształcenia/szkolenia wydany na podstawie międzynarodowych norm ISO,

atesty oraz certyfikaty zgodne tematycznie z zakresem szkolenia.

O jakości oferowanych usług świadczą następujące dokumenty:

- inne certyfikaty jakości usług bezpośrednio dotyczące lub nawiązujące do kierunku szkolenia stanowiącego przedmiot zamówienia

- akredytacja Ministerstwa Edukacji Narodowej (wydana zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 20 grudnia 2003r. w sprawie akredytacji placówek i ośrodków prowadzących kształcenie ustawiczne w formach pozaszkolnych),                                                                  

- certyfikaty poświadczające spełnianie norm ISO,                                                                              

W przypadku wykazania certyfikatów, kopie dokumentów należy dołączyć do oferty wówczas zostanie przyznane 5 punktów.

Brak powyższych spowoduje nie przyznanie punktów.

Do oferty Wykonawca dołącza  także:

 

- dokument lub dokumenty, z których wynika uprawnienie Wykonawcy do podpisania oferty,

- program szkolenia w ujęciu godzinowym (godziny zegarowe!) z informacją o formie jego ukończenia, 

 - informację na temat uzyskanych kwalifikacji i umiejętności po szkoleniu

 

Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert

   Ofertę należy przesłać/złożyć w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mławie przy ulicy Wyspiańskiego 7- Sekretariat pok. 101 lub pokój 6 st. 8 lub na adres e-mail:  terminie najpóźniej do dnia 17.07.2019r., do godz. 1200

    Rozpoznanie ofert nastąpi w dniu 17.07.2019 r., w siedzibie zamawiającego przy ul. Wyspiańskiego 7 pok. nr 101, niezwłocznie po upływie terminu składania ofert w zapytaniu.

 Załączniki :

  • Formularz ofertowy,
  • Oświadczenie o spełnieniu warunków jakie powinni spełniać Wykonawcy ubiegający się o realizacje zamówienia,
  • Tabela Nr 1
  • Tabela Nr 2
  • Tabela Nr 3
  • Kalkulacja kosztów szkolenia,

                                                                                 DYREKTOR

 Mława, dn. 10.07.2019r.                               Powiatowego Urzędu Pracy

kategoria: Powiązane pliki [1]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
pdf Ogłoszenie o rozeznaniu rynku- Trener.pdf 2019-07-10 651.52KB pobierz plik: Ogłoszenie o rozeznaniu rynku- Trener.pdf
  • Podmiot udostępniający informację:Powiatowy Urząd Pracy w Mławie
  • Pierwsza publikacja:Bińkiewicz Oktawian2019-07-10 15:53:15
  • Aktualizacja publikacji:Bińkiewicz Oktawian2019-07-10 15:53:52
  • Wytworzenie publikacji:  
  • Zatwierdzenie informacji: